Zehirli Örümcekler Türleri ve Özellikleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zehirli Örümcekler Türleri ve Özellikleri

Zehirli örümcekler, Örümcekler görünüş olarak pek de sevimli olan hayvanlar değillerdir. Çoğu insan örümceklerden korkar ve korkmakta da haklıdır. Çünkü örümceklerin çoğu zehirlidir. Ancak sevilse de sevilmese de doğada yer alan canlılardan biridir örümcek. Birçok örümcek çeşidi vardır. Bu örümceklerin çoğu da zehirlidir.

Zehirli örümcekler
  • Çinli kuş örümceği
  • Şili örümceği
  • Redback örümceği
  • Altı gözlü kum örümceği
  • Hobo örümceği
  • Sidney huni ağ örümceği
  • Fare örümceği
  • Ağaç huni ağ örümceği
  • Karadul örümceği
  • Brezilyalı gezen örümcek
Çinli kuş örümceği: Tarantula cinsinden en zehirli örümcek türüdür. Görünüş olarak çok büyük bir örümcek türüdür. Genelde Çin'de yaşar ve yağmurlu bölgeleri sever.

Şili örümceği: bu örümcek türü küçük ancak zehirli bir örümcek türüdür. Bu örümcek ısırdığında hissedilmez ve acımaz. Ancak 24 saat içinde müdahale edilmezse yaranın çevresindeki hücreler ölür ve vücutta çürümeler bile görülebilir.

Redback örümceği: Dul örümcek türleri arasında yer alır. Isırığıyla meşhur bir örümcek türüdür. Dünyada sadece Avustralya'da yaşarlar. Isırdığı yerde yanma ve ağrı hissi fazla görülür.

Altï gözlü kum örümceği: Görünüşü çok büyük olan bir örümcek türüdür. İnsanlar kendine zarar vermedikçe ısırmazlar. Çok zehirli bir örümcek türüdür ve bu örümceğin panzehiri yoktur.

Hobo örümceği: bu örümcek türü en zehirli örümceklerin başında yer alır ve sadece Amerikan birleşik devletleri de yaşarlar. Bu örümcekler kendilerine zarar verilmediği sürece ısırmazlar.

Sidney huni ağ örümceği: bu örümcek türü de en zehirli örümcekler arasında yer alır. Bu örümcekler su içinde yaşarlar ve hiç çıkmadan bir gün boyunca su içinde kalabilirler.

Fare örümceği: bu örümcek türü sadece Avustralya'da yaşar. İnsanı ısırdıktan sonra kusma ve aşırı ağrı şikâyetleri görülür. Bu örümcekler kendilerine zarar verilmediği sürece ısırmazlar.

Ağaç huni ağ örümceği: bu örümcekler görünüş olarak çok büyük ve korkutucu bir örümcektir. Zehirli oldukları için ısırdıklarında kusma ve solunum yetmezliğine neden olurlar.

Karadul örümceği: Çok zehirli olan bu örümcek türünün ısırdığında panzehiri vardır. Isırdığında kişide yanma ve ağrı hissi oluşur. Solunum yetmezliği görülür.

Brezilyalı gezen örümcek: bu örümcek türü zehirli örümcekler arasında en büyüğüdür. Güney ve orta Amerika'da yaşarlar. En zehirli örümcek türü bu denilebilir. Isırdığında mutlaka hemen doktora gidilmelidir.

Zehirli Örümcekler Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Örümcek Özellikleri Nelerdir?

Örümcek Özellikleri Nelerdir?

Deve Örümceği Türleri ve Özellikleri

Deve Örümceği Türleri ve Özellikleri

Örümcek Türleri ve Özellikleri

Örümcek Türleri ve Özellikleri

Zehirli Örümcek Türleri ve Özellikleri

Zehirli Örümcek Türleri ve Özellikleri

Sarı Örümcek Fiziki Yapısı

Sarı Örümcek Fiziki Yapısı